OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA vezano uz nastavu na daljinu VAŽNO !

• Učenici  se  tijekom dana moraju prijaviti na Office 365 za učenike - sa svojom AAI  podacima ( podaci za ulazak u e dnevnik).
  • Zbog problema koje je jutros sustav imao molimo roditelje i učenike da to učine tijekom dana. Ova prijava na Office 365 za učenike OSNOVNI JE PREDUVJET za pristupanje virtualnim učionicama.

• Isto tako naglašavamo, kako je rad u virtualnim učionicama obaveza svakog učenika naše škole, neaktivnost učenika bilježiti će se kao neispunjavanje obveza.
  • Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali ne treba inzistirati da to rade u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.
  • Učitelji i nastavnici trebaju pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Nužno je da učenici, koliko je god to moguće, dobiju povratnu informaciju o svojem radu i napretku (vrednovanje kao učenje, vrednovanje za učenje). Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).
  • Upozorite učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. Što znači da učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.

• Za učenike koji nemaju opremu kod kuće mogu istu opremu podići u školi – sutra od 9.00 do 12.00 sati ( obavezno roditelj).

• Isto tako, ako imate problema vezano uz prijavu ili korištenje opreme možete se javiti u školu.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 16. 3. 2020.

OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA vezano uz nastavu na daljinu VAŽNO !

objavio: Darjan Bajrović   datum: 16. 3. 2020.

« Svibanj 2024 »