Terenska nastava drugih razreda - Ogulin

Učenici drugih razreda OŠ S. S. Kranjčevića Senj su sa svojim učiteljicama, Bertom Tomljanović i Silvanom Glavičić te učiteljicom iz produženog boravka Majom Galić, u četvrtak 11. lipnja 2015. godine bili na poludnevnom izletu u Ogulinu.

Sa autobusne postaje u Senju krenuli smo u 7,30 h. Vozeći se lokalnom cestom preko prijevoja Vratnik te autoputom od Žute Lokve do Ogulina, uživali smo u gorskom krajoliku i lijepom vremenu koje nas je pratilo cijelo vrijeme.

Došavši na odredište u susjednoj nam Karlovačkoj županiji oko 8,30 h, dočekala nas je naša domaćica - vodič i pripovjedačica bajki.

U samoj jezgri Ogulina, unutar renesansnog kaštela Frankopan, upoznali smo se s važnijim detaljima iz povijesti grada te saznali tko je bio Bernardin Frankopan.

Uz veliki kanjon u samom središtu grada gdje svoj tok završava rijeka Dobra sa zanimanjem smo poslušali legendu o djevojci Đuli i saznali zašto taj ponor nosi  naziv Đulin ponor.

U šetnji gradom obišli smo Park kralja Tomislava, Crkvu Uzvišenja Sv. Križa        (Ivana Brlić-Mažuranić je u njoj krštena) i još nekoliko klasicističkih spomenika uz put čuvši još nekoliko ogulinskih legendi.

Uživajući u prekrasnom pogledu na Klek, učenici su napeto slušali legende vezane uz tu planinu, posebno one o vješticama koje tamo obitavaju.

U ugodnoj hladovini gradskog parka, smjestivši se podno starog stabla, poslušali smo bajku „Slatka nevolja“.

U 11 h bili smo pred Ivaninom kućom bajki, nestrpljivo čekajući  ulazak. Nakon što smo pogledali kraći crtani film o Ivaninoj pustolovini, uz stručno vodstvo prošli smo sve postaje tog multimedijalnog i interaktivnog centra. Djeca su bila oduševljena, posebno Čarobnim zrcalom koje im je podarilo „čaroliju“, a fotografija iz zrcala pokazala im je kako bi oni izgledali kao lik iz bajke.

Nakon što smo se odmorili i okrijepili sadržajem iz svojih torbi te za uspomenu kupili poneki suvenir, uputili smo se do našeg autobusa.

Pomalo umorni, ali zadovoljni i puni lijepih dojmova krenuli smo natrag u Senj. Na našoj autobusnoj postaji bili smo oko 14,30 h.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 24. 6. 2015.

Terenska nastava drugih razreda - Ogulin

objavio: Darjan Bajrović   datum: 24. 6. 2015.