Puštanje supova u prirodu

U subotu, 23. svibnja, nastavila se priča 4.a razreda i bjeloglavih supova. Tog dana kod skretanja za Lukovo, nedaleko Sv. Jurja, upriličeno je puštanje izliječenih bjeloglavih supova natrag u prirodu. Učiteljica Branka i njeni učenici u pratnji pedagoginje Karmen i gradonačelnika grada Senja, gosp. Nekića, prisustvovali su tom događaju.

Bio je to prekrasan i sigurno nezaboravan doživljaj. U nazočnosti mnogih donatora tih životinja i  njihovih spasitelja, šest bjeloglavih supova pušteno je u prirodu.

A onda je nastupilo iznenađenje. Naš 4.a razred imao je čast  otvoriti kavez i pustiti jednog bjeloglavog supa. Kako je običaj da se te ptice posvoje, 4.a razredu je pripala čast da posvoje Zlatka, jedinog bjeloglavog supa koji nije imao svog skrbnika pošto je zadnji došao u prihvatilište.

Razred je dobio i priznanje koje ih je također razveselilo. Gospodin Goran Sušić rekao je da ni tu priča ne završava. Naime, pošto su te ptice označene, s vremena na vrijeme obavještavati će učenike gdje se nalazi Zlatko.

Dan je počeo i završio savršeno. Hvala svima koji su omogućili da se razvija ljubav djece prema životinjama i prirodi.

Najveće ptice našeg neba, bjeloglavi supovi, vode bitku za opstanak. Ljudi nepromišljeno uništavaju njihova staništa i prekidaju životni lanac prirode.  Na ovakve načine  educiraju se buduće generacije kako bi shvatile važnost suživota s prirodom.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 26. 5. 2015.

Puštanje supova u prirodu

objavio: Darjan Bajrović   datum: 26. 5. 2015.