Radionica terapijskog bubnjanja

U srijedu, 13. svibnja u OŠ S.S.Kranjčevića Senj održalo se Županijsko stručno vijeće učitelja razredne nastave kojemu osim naših učitelja pripadaju i učitelji RN OŠ L. Perkovića Brinje.

Organizirana je radionica terapijskog bubnjanja – BUBNJARSKI KRUG.

Voditelj Branko Trajkov Trak (bubnjar Zabranjenog pušenja) s već povelikim iskustvom u ovom tipu vođenja radionice proveo je sudionike kroz svijet glazbe za koji  nisu ni znali da ga imaju u sebi. Svaki polaznik nalazio je svoj ritam.

Cilj ovih radionica je opuštanje, razvijanje intuicije, proširivanje pogleda na glazbu i ritam te uspostavljanje vrlo osobne i zvukovne komunikacije među sudionicima.

Gospodin Trak započeo je svoju radionicu s malo teorije o temeljima prirode - korelacijom matematike, fizike, geografije,glazbene kulture i vjeronauka, a zatim nas je vodio kroz radionicu prepustivši nama izbor instrumenta. Dogovorili smo znakove za glasno, tiho, stop i još mnoge druge i počeli bubnjati uz njegovo vođenje.

S puno kreativnosti pokazao nam je na koji način možemo vježbe primijeniti u nastavi i na taj način obogatiti nastavni proces. Istovremeno smo se opustili, naučili nešto o glazbi i instrumentima iz različitih kontinenata te pokazali da smo usklađeni i da slušamo jedni druge .

Istraživanja su pokazala da je ovaj tip radionice jedan od boljih načina borbe protiv stresa zato ga preporučujemo svakome. Dobro raspoloženje i opuštena atmosfera su zagarantirani.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 21. 5. 2015.

Radionica terapijskog bubnjanja

Organizirana je radionica terapijskog bubnjanja – BUBNJARSKI KRUG.

objavio: Darjan Bajrović   datum: 21. 5. 2015.

« Svibanj 2024 »