Svjetski dan ljubaznosti

13.studenog obilježili smo Svjetski dan ljubaznosti. O ljubaznosti  i toleranciji smo učili na različite načine, posebno u III.a razredu i sedmim razredima, a svim učenicima putem jednog informativnog panoa nastojali smo pokazati o čemu treba voditi računa da bi nam svima život bio radosniji i bolji.

Izdvajamo što su učenici napisali o ljubaznosti:

1. Ljubaznost je elementarno svojstvo kulturnog čovjeka da cijeni i poštuje tuđa djela i da uoči vrijednost stvari koja postoje u našem srcu, a opet shvatiš da se neka ne poštuju.

Ako sam ljubazan, mogu očekivati oprost i poštovanje od drugoga Ljubaznost se sastoji od puno malih stvari. (Oliver)

1. Ljubaznost je najvažnija i najljepša stvar za promijeniti svijet. Trebamo biti ljubazni prema svima. Moramo pomoći svima kojima je pomoć potrebna. Uvažavati misli svih ljudi i biti pristojni. Ako smo ljubazni prema drugima, također će i drugi biti ljubazni prema nama. Ako smo ljubazni, na neki način hranimo svoje srce sa ljubavi i dobrotom.

Svi ljudi, bez obzira na rasu, vjersko opredjeljenje ili izgled,moraju biti poštivani i zaslužuju dobrotu i toplinu.

POŠTIVAJMO LJUDE SVE, PA ĆE NAM REĆI, RIJEČI DOBROTE DVJE. (Mateo)

1. Za mene je ljubaznost kada nekoga poštujem (npr. Ako nekome treba topli zagrljaj ja bi ga zagrlila). Ljubaznost je predivna riječ koja se veže uz pomaganje, ljubav i poštivanje. Naravno, ljubaznost se ne može kupiti novcem ,ali ona vrijedi puno više od novca. Ljubaznost je kao životna poruka koja nas vodi kroz život. (XY)

1. Za mene ljubaznost znači uvažavati tuđa razmišljanja, želje, potrebe, ali u određenoj mjeri.

Ako smo ljubazni možemo se osjećati zadovoljno, sretno, ispunjeno i time uspijevati u svom i tuđem odrastanju!!!

Ljubaznost ne znači samo pomagati, to je i poticanje drugih na bolji odnos između nas!!! (XY)

objavio: Darjan Bajrović   datum: 17. 11. 2014.

« Ožujak 2024 »

Ukupno: 132078